Bez kategorii

Rodzaje aparatów

Aparaty stałe naklejane są na zęby na cały okres leczenia ortodontycznego. W zależności od rodzaju materiału użytego do produkcji zamków ortodontycznych wyróżniamy aparaty metalowe lub porcelanowe bądź kompozytowe czy z monokryształu. W zależności od budowy samego zamka wyróżniamy aparaty tradycyjne, czyli takie, które wymagają dowiązania do łuku gumką czy ligaturą, bądź samoligaturujące.

Aparaty ruchome to takie które są zakładane i zdejmowane przez pacjenta samodzielnie. Wyróżniamy w tej grupie aparaty jednoszczękowe i dwuszczękowe (na obie szczęki równocześnie).   O sukcesie leczenia aparatem ruchomym decyduje przede wszystkim współpraca i zdyscyplinowanie pacjenta.

Aparaty zewnątrzustne. W niektórych przypadkach leczenie szczękowo-ortopedyczne wymaga zastosowania aparatu zewnątrzustnego jak Headger, czy maska twarzowa. Aparaty te pomagają kontrolować wzrost szczęki, co przyczynia się do poprawy nie tylko ustawienia zębów ale i wyglądu. Te rozwiązania stosujemy u dzieci.

Aparaty językowe są aparatami naklejanymi na zęby od strony wewnętrznej. Udoskonalona przez lata konstrukcja nie przeszkadza w jedzeniu ani mówieniu. Są jedynie nieco droższe.

Mikroimplanty to miniśruby o średnicy ok. 1,5 – 2,0 mm, które wykorzystujemy w ortodoncji w celu uzyskania absolutnego zakotwienia. Co to oznacza? Oznacza to że przesuwamy tylko te zęby, które chcemy i dokładnie tam gdzie chcemy. Czyli omijamy 3 zasadę dynamiki Newtona! Wkręciliśmy już ponad 100 mikrośrub, co stawia nas w czołówce polskiej.

Polecamy skontaktować się z kliniką Stankowscy-Białach, w której wykwalifikowani specjaliści z największą starannością dobierają i wykonują protezy stomatologiczne a także wszelkie rodzaje mostów protetycznych w ramach usług protetyka Poznań. Ponadto są specjalistami w zakresie usług implanty Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *